Hozzávalók tésztához:
4 evőkanál liszt
2 evőkanál kakaópor
6 evőkanál cukor
6 tojás L méret
egy kávéskanál hegyén lévő só (csipet)
egy kis sütőpor ha biztosra akarunk menni, de elhagyható
23 x 34 cm-es tepsi
Hozzávalók krémhez:
250 g vaj vagy margarin
500 g túró
200 g porcukor
1 csomag vaníliás cukor
1 citrom reszelt héja
Hozzávalók narancs mázhoz:
7 dl Fanta szénsavas üdítő
2 csomag vaníliás pudingpor
4 evőkanál cukor
Elkészítés:
Tészta:
A piskóta lényege a levegő. Mindig a legtöbb levegőt próbáljunk bevinni a tésztába és azt tartsuk is meg.
A sütőt melegítsük elő 160 fok légkeverés vagy 170 fok légkeverés nélkül.
Első lépésként a tojásokat szétválasztjuk. A fehérjébe beletesszük a sót és kemény habbá verjük. A sárgájához hozzátesszük a cukrot és robotgép habverő funkcióval addig verjük míg kifehéredik. Ezután a kifehéredett cukros tojássárgájához hozzátesszük a lisztet és a kakaóport és egyneművé dolgozzuk. Amikor csomómentes, akkor a hab felét beletesszük és nagyon óvatosan lapos fakanállal beleforgatjuk. Ezután a másik felét is beletesszük a habnak és ezt is nagyon óvatosan beledolgozzuk. A kész tésztát sütőpapírral kibélelt tepsibe önjük és betesszük sülni.
Itt nagyon fontos, hogy az első kb. 10 percben ne nyissuk ki a sütőt, mert képes összeesni a tészta.
Sütési idő függ a piskóta vastagságától és a sütőtől is. Sajnos ez csak próba alapján lehet tökéletes. Akkor jó a piskóta, ha egy villát beleszúrunk a piskótába és a kihúzáskor száraz a villa. Ha a villán marad nyers tészta, akkor süssük tovább. Nekem van, hogy 30 percig is sül.
Kellemes sütögetést és ne csüggedj, ha elsőre nem sikerül. A túlsült piskóta jó morzsának a sületlent meg lehet sütni egy kicsit tovább. 🙂
Krém:
A krémhez a vajat, a porcukrot, a villával összetört túrót, a citromhéjjal és a vaníliás cukorral alaposan kikeverjük, majd a kihűlt piskótára simítjuk és hűtőbe tesszük, amíg elkészítjük a mázat.
Máz:
A fanta szelet mázát ugyanúgy készítjük el, mintha pudingot főznénk, csak most nem tejjel készül, vagyis a pudingport a szénsavas üdítővel és a cukorral sűrűre főzzük. Egy szép átlátszó narancssárga krémet kapnunk, amelyet egy kicsit hűlni hagyunk. Ha langyosra hűlt, a túrós krémre simítjuk és 2 órára hűtőbe tesszük. Ezt követően bármikor tálalhatjuk az isteni fanta szeletünket.
4 evőkanál liszt
2 evőkanál kakaópor
6 evőkanál cukor
6 tojás L méret
egy kávéskanál hegyén lévő só (csipet)
egy kis sütőpor ha biztosra akarunk menni, de elhagyható
23 x 34 cm-es tepsi
Hozzávalók krémhez:
250 g vaj vagy margarin
500 g túró
200 g porcukor
1 csomag vaníliás cukor
1 citrom reszelt héja
Hozzávalók narancs mázhoz:
7 dl Fanta szénsavas üdítő
2 csomag vaníliás pudingpor
4 evőkanál cukor
Elkészítés:
Tészta:
A piskóta lényege a levegő. Mindig a legtöbb levegőt próbáljunk bevinni a tésztába és azt tartsuk is meg.
A sütőt melegítsük elő 160 fok légkeverés vagy 170 fok légkeverés nélkül.
Első lépésként a tojásokat szétválasztjuk. A fehérjébe beletesszük a sót és kemény habbá verjük. A sárgájához hozzátesszük a cukrot és robotgép habverő funkcióval addig verjük míg kifehéredik. Ezután a kifehéredett cukros tojássárgájához hozzátesszük a lisztet és a kakaóport és egyneművé dolgozzuk. Amikor csomómentes, akkor a hab felét beletesszük és nagyon óvatosan lapos fakanállal beleforgatjuk. Ezután a másik felét is beletesszük a habnak és ezt is nagyon óvatosan beledolgozzuk. A kész tésztát sütőpapírral kibélelt tepsibe önjük és betesszük sülni.
Itt nagyon fontos, hogy az első kb. 10 percben ne nyissuk ki a sütőt, mert képes összeesni a tészta.
Sütési idő függ a piskóta vastagságától és a sütőtől is. Sajnos ez csak próba alapján lehet tökéletes. Akkor jó a piskóta, ha egy villát beleszúrunk a piskótába és a kihúzáskor száraz a villa. Ha a villán marad nyers tészta, akkor süssük tovább. Nekem van, hogy 30 percig is sül.
Kellemes sütögetést és ne csüggedj, ha elsőre nem sikerül. A túlsült piskóta jó morzsának a sületlent meg lehet sütni egy kicsit tovább. 🙂
Krém:
A krémhez a vajat, a porcukrot, a villával összetört túrót, a citromhéjjal és a vaníliás cukorral alaposan kikeverjük, majd a kihűlt piskótára simítjuk és hűtőbe tesszük, amíg elkészítjük a mázat.
Máz:
A fanta szelet mázát ugyanúgy készítjük el, mintha pudingot főznénk, csak most nem tejjel készül, vagyis a pudingport a szénsavas üdítővel és a cukorral sűrűre főzzük. Egy szép átlátszó narancssárga krémet kapnunk, amelyet egy kicsit hűlni hagyunk. Ha langyosra hűlt, a túrós krémre simítjuk és 2 órára hűtőbe tesszük. Ezt követően bármikor tálalhatjuk az isteni fanta szeletünket.
